Bíró Eszter
Szép eredmények az angol fordítási versenyen

2023. 03. 29

Fordítási versenyen vettek részt iskolánk diákjai március 9-én az ajkai Bródy Imre Gimnázium szervezésében. A versenyen Veszprém megye iskoláinak diákjai mérték össze fordítási tudásukat angol nyelvből. A helyszínen kapott 22 sor terjedelmű angol nyelvű szöveget kellett a versenyzőknek lefordítaniuk magyar nyelvre, ügyelve a szöveghűségre, nyelvtani pontosságra és a stiláris elemekre is.
Gimnáziumunkat három diák képviselte két kategóriában. A 11.-12. osztályosok kategóriájában Páhi Anna (11.B osztály) 5. helyen végzett, míg Süle Réka Kata (11.B osztály) 8.helyezést ért el; a 9-10. osztályosok korcsoportjában Epres Emma Enikő (10.A osztály) a 12.helyen végzett. Eredményükhöz gratulálunk és további szép fordítási sikereket kívánunk!
Biró Eszter felkészítő tanár