Cselling természetismereti verseny

Kedves Diákok és Kollégák!

A tapolcai Batsányi János Gimnázium és Kollégium sok szeretettel meghívja Tapolca és környékének általános iskolás 8. osztályos, a természettudományok iránt érdeklődő tanulóit egy játékos természetismereti vetélkedőre. A vetélkedő fő célja a természettudományok népszerűsítése, a környezettudatos magatartás elmélyítése az általános iskolás tanulók körében. A verseny témája és feladatai ebben az évben a földrajz, csillagászat, fizika, kémia, matematika és biológia tantárgyakhoz kapcsolódnak.

Az idén tizennegyedik alkalommal megrendezésre kerülő versenyre három fős csapatok jelentkezését várjuk a nyolcadik évfolyamokból, de vegyes, 7. és 8. osztályos diákokból álló csapatok is indulhatnak. Egy intézményből több trió is jelentkezhet.

Nevezési határidő: 2023. november 6.

A vetélkedő címe: ”A bolygók mozgása”

1630-ban november 15-én hunyt el Johannes Kepler német csillagász, aki felfedezte a bolygómozgás törvényeit. Az ő emlékére e téma köré építjük a megmérettetés feladatait.

A versenyre nevező csapatok tagjainak és iskolájuknak a nevét elektronikus levélben kérjük eljuttatni az info@batsanyigimnazium.hu címre!

A verseny időpontja 2023. november 15. (szerda) 14:00

A versenyre kérjük, hozzanak a diákok csapatonként egy okostelefont!

Kérjük a kedves kollégákat, támogassák tanulóik versenyben való részvételét!

A versennyel kapcsolatos kérdéseikre szívesen válaszolunk.
acsneravaszeva@gmail.com,
87/510-826 (Gimnázium)

Szeretettel várjuk tanulóik jelentkezését, jó versenyzést kívánunk!
A szervező tanárok: Ácsné Ravasz Éva és Vargáné Horváth Gabriella

Tapolca, 2023. 10. 19.