Tájékoztató az ICDL bizonyitvány megszerzéséről
ICDL honlap

ICDL:
Nemzetközi Számítógép-használói Jogosítvány
(International Computer Driving Licence)

Az ICDL az Európai Unió által támogatott, egységes európai számítógép-használói bizonyítvány, amely nem elsősorban az informatikai, hanem a felhasználói ismereteket, az informatikai írástudás meglétét hivatott igazolni.

Az ICDL nem elsősorban az informatikai, hanem a felhasználói ismereteket, az informatikai írástudás meglétét hivatott igazolni, finn ötlet alapján 1996. óta létezik. Az ICDL gyártófüggetlen, minőségbiztosított, decentralizált módon megszerezhető és világszerte kellőképpen elterjedt, ezáltal az egyetlen, amely minden szempontból megfelel az EU e-Europe akcióterveknek. A bizonyítványt az EU csaknem valamennyi kormánya elismeri.

Az ICDL célja

Az ICDL célja az informatikai írástudás elterjesztése, és annak elősegítése, hogy minél több ember az Információs Társadalom teljesértékű tagjává válhasson. Számokban kifejezve a cél, hogy Magyarország lakosságának 6-8%-a igazolt módon informatikai írástudóvá váljon.

ECDL regisztráció és minősítő vizsgák
Magyarországon ICDL-vizsgát bármely akkreditált ICDL-vizsgaközpontban lehet tenni. A vizsgák megszerzéséhez vizsgakártyát kell váltani, a kártya bármelyik vizsgaközpontban megvásárolható. A vizsgákat az első sikeres vizsgától számított (legfeljebb) három éven belül kell teljesíteni. A vizsgára történő jelentkezésnek nem feltétele a tanfolyami részvétel.
A vizsgarendszerbe való regisztráció az ICDL vizsgaközpontban igényelhető.
Az automatikus vizsga
Az automatikus vizsgán a számítógép képernyőjén egymás után megjelenő részfeladatokat kell megoldani. Vagyis a „gép dobja fel” az adott kérdéseket, megoldandó feladatokat, véletlenszerűen a Sophia vizsgaszoftver feladatbázisból kiválasztva . Az automatikus vizsga előnye, hogy az értékelés is automatikusan történik, így a vizsgázó a vizsga után azonnal értesül arról, hogy sikeres vizsgát tett.
A vizsgafeladatok
A vizsgán feladatsorokat kell megoldani, amelyek elméleti és gyakorlati részből állnak. Egy feladatsor 28-32 részfeladatból áll. Ezek nem épülnek egymásra, hanem külön részfeladatokat képeznek. Így az értékelésnél egy esetlegesen rossz válasz, megoldás nem befolyásolja a következő részfeladat megoldását, és így az értékelését sem.
a regisztráció díja Egységesen 10 000 Ft
a vizsga díja vizsgánként Felnőttek: 4000 Ft
Diákoknak: 3000 Ft
Érettségi alapján mentesített bizonyítvány: 9000 Ft
Keményfedeles bizonyítvány igénylés: 5000 Ft
ICDL és az érettségi
A regisztrációs lap letölthető itt.
ICDL Base és Standard
a Base bizonyítvány 4, a Standard 7 sikeres vizsga teljesítéséért jár. A 2 kötelező modulhoz Base esetén 2, míg Standard esetén 5 modul választható szabadon iskolánkban.
Kettő kötelező: Számítógépes alapismertek
Online alapismeretek
8 modul közűl ötöt kell választani: Prezentáció
Szövegszerkesztés
Táblázatkezelés
Adatbázis-kezelés
Képszerkesztés
Webszerkesztés *
IT biztonság
IKT pedagógusok *
A vizsga nyelve magyar
* maunális (hagyományos) vizsga
A vizsgázók teljesítményének értékelése
A manuális (hagyományos) vizsgafeladatok értékelését a vizsgabiztos végzi az ECDL követelményei alapján. A vizsgázó - fiatalkorú vizsgázó esetén a szülő - a kijavított dolgozatot a vizsgaközpont által meghatározott módon megtekintheti.
Jelentkezés rendje
A vizsgákra bárki jelentkezhet
A vizsgaközpont által a meghírdetett vizsgák mellett van lehetőség egyéni időpontban történő vizsgára is.
A vizsga időpontját munkaidőben az 510-826 telefon lehet egyeztetni.
A meghírdetett vizsgákra a már regisztrált hallgatóknak a iskola honlapján (ECDL vizsgárajelentkezés) legfeljebb a vizsgát megelőző napon lehet.
A vizsgázok létszáma maximum 15 fő lehet.