Továbbtanulás

Alapképzés

6 vagy 7 féléves képzési idő, amely diplomát ad

egyes szakokon duális képzés is választható

Duális képzés az agrár, gazdaságtudományok, informatika, műszaki, vagy természettudomány képzési területeken indított, gyakorlatigényes alap- és mesterképzési szakokon, valamint szociális munka alapképzési szakon folytatható.

A duális képzésben a hallgató a felsőoktatási tanulmányai mellett vállalja, hogy minősített duális szakmai gyakorlóhelyeknél a képzési idő alatt gyakorlatot végez. Ennek eredményeként munkatapasztalatot szerez, és szakmai kompetenciáit már a képzés alatt megerősíti.

A duális képzésben a felsőoktatási intézménnyel közösen kialakított gyakorlati tanterv alapján a szakmai gyakorlóhelyek saját igényeik szerint képzik a hallgatót, és profiljuknak megfelelően támogatják, gyakorlati ismeretekkel bővítik, kiegészítik a hallgató intézményi képzését. Ezáltal kinevelik esetleges jövőbeli munkavállalóikat, akik a diplomaszerzést követően azonnal teljes értékű munkavállalók lehetnek.

forras: felvi.hu

Osztatlan képzés

10 vagy 12 féléves képzési idő, amely diplomát ad

Felsőoktatási szakképzés

4 féléves képzés, amely nem ad diplomát

Érettségi utáni szakképzés

szakképesítést ad iskolarendszerű képzés vagy felnőttoktatás keretében (2 vagy 3 év)

A felvételi eljárás megkezdése előtt az ügyfélkapus regisztráció szükséges!

• Csak online lehet jelentkezni: E-felvételi
  • Regisztrálni kell a www.felvi.hu oldalon, majd az e-felvételibe
  • A felvételi azonosító szám alapján fogja a rendszer az adatokat kezelni
  • Összesen 6 helyre lehet jelentkezni (3 ingyenes, a többiért fizetni kell 2000 Ft/képzés)
  • Egy alkalommal lehet módosítani a jelentkezések sorrendjét
  • A jelentkezés lezárása a hitelesítés!

Ügyfélkapun keresztül

Ügyfélkapus regisztációt (helyi kormányablak) követően, on-line hitelesítéssel.

Határidő

A hitelesítés határideje : 2024. 02. 15.

A hitelesítés elmaradása esetén a jelentkezés érvénytelen lesz!

• Jelentkezési határidő: 2024. 02. 15.
  • Hitelesítés: 2024. 02. 15.
  • Adatbetekintés: 2024. 03. 25-től
  • Hiánypótlásra való felszólítás: 2024. 07. 10-ig
  • Dokumentumok pótlása és a sorrend egyszeri módosítása: 2024. 07. 12-ig
  • Ponthatárok kihirdetése: 2024. 07. 24.
  • Felvételi határozat hivatalos közlése: 2024. 08. 08-ig
  • Jogorvoslati lehetőség : közléstől számítva 15 nap

Jogszabályi változások 2024-től

• 2023-tól megszűnt a jogszbályi minimumponthatár - a ponthatárokról az intézmények saját hatáskörben döntenek.
  • Nem kötelező az emelt érettségi előírása - az emelt érettségi szükségességéről az intézmények saját hatáskörben döntenek.
  • A felvételi eljárásban való részvételhez nem kötelező a középszintű nyelvvizsga megléte.

Alap- és osztatlan mesterképzés, valamint felsőoktatási szakképzés esetén a felvételi összpontszámot 400+100 pontos pontszámítási rendszerben kell kiszámítani.

Két számítási mód közül a kedvezőbb alapján kell a pontokat számítani. Az egyik számítási mód, amely során a tanulmányi pontokhoz az érettségi pontokat kell hozzáadni, így jön ki 400 pont. A másik számitási mód során a az érettségi pontokat kell kettővel szorozni így jön ki a 400 pont.

Maximális pontok

A maximálisan elérhető pont a többlet pontokkal együtt így 500 pont, nincs minimum ponthatár, minden intézmény maga határozza meg.

Tanulmányi pontok (maximum: 200 pont)

Középiskolai érdemjegyek (maximum: 100 pont)

Az öt fő tantárgyból szerzett − utolsó két év végi − érdemjegyeket kell összeadniuk, majd megduplázniuk. A magyar nyelv és irodalom (a két érdemegy átlagával kell számolni), a matematika, a történelem, egy (legalább két évig tanult) idegen nyelv vagy nemzetiségi nyelv és irodalom, valamint az adott intézmény által meghatározott legalább két évig tanult felvételi tantárgy jegye is számít.

Az érettségi átlageredménye (maximum: 100 pont)

A négy kötelező és egy a felsőoktatási intézmény által meghatározott felvételi tárgy százalékos eredményének átlaga. Természetesen egész számra kerekítve.

Érettségi pontok (maximum: 200 pont)

Azon két érettségi tantárgy százalékos eredménye, amelyeket a választott felsőoktatási intézmény, választott szakára meghatároz.

Középszinten letett érettségi esetén:

Az elért százalékos eredmény 67%-a adja meg a pontszámot. Vagyis ha az érettségid az adott tantárgyból 100%-os lett, akkor az 67 pontnak számit a felvételin.

Emelt szinten letett érettségi esetén:

A tantárgyból elért százalékos eredményed adja a pontszámot. Vagyis 100%-os eredmény 100 felvételi pontot ér.

Intézményi pontok (maximum: 100 pont)

Az adott felsőoktatási intézmény honlapján tudsz tájékozódni, hogy milyen jogcímen, mennyi pontot lehet elérni.

• A megfelelő elektronikus felületen benyújtotta a jelentkezést.
  • A jelentkezési határidőig befizette az eljárási díjat.
  • Feltöltötte a megfelelő dokumentumokat.
  • A megadott határidőig hitelesítette a jelentkezést.
  • Érvényes jelentkezést nyújtott be.
  • Érettségivel rendelkezik.
  • Eléri a felsőoktatási intézmény által meghatározott ponthatárt.
  • Megfelel az adott szakon a felsőoktatási intézmény által meghatározott egyéb feltételeknek.
  • Középiskolai bizonyítvány
  • Érettségi bizonyítvány
  • Érettségi tanúsítvány
  • Eljárási díj befizetéséről szóló igazolás (bizonylat)