Felvételi információk
A felvétel a tanulmányi pontok alapján történik, melyeket a magyar nyelv és irodalom tantárgy átlaga, a történelem, matematika és a tanult idegen nyelv 5. 6. 7. osztályos év végi és a 8. osztály félévi osztályzatai képeznek.
Gimnáziumunk 1951-ben kezdte meg működését a városban. Képzési kínálatunkat folyamatosan az igényekhez igazítva alakítottuk ki. Elsődleges célunk a széles és szilárd alapműveltség kialakítása, felkészítés az érettségi vizsgára, felsőoktatásban való helytállásra. Az intézmény helyi tantervében kiemelten fontos szerepet tölt be az idegen nyelvi képzés mellett az informatikai műveltség megalapozása, szélesítése. Ennek érdekében a 9-11. évfolyamon csoportbontásban, korszerűen felszerelt számítástechnika termekben zajlik az oktatás, amely kiegészül szakköri lehetőséggel. Valamennyi tanuló jól felszerelt számítástechnika tanteremben sajátíthatja el a számítógépek üzemeltetésének és a legelterjedtebb szoftverek használatának alapjait. 11. évfolyamtól a tanulók számára emelt szintű érettségire történő felkészítést kínálunk minden elméleti tantárgyból, illetve ECDL-vizsga lehetőséget helyben. Az oktatási-nevelési program szerves része a művészeti nevelés, elsősorban ének-zene és rajz órákon, illetve szakköri foglalkozáson. Intézményünk alapdokumentuma nem tartalmazza az integrált oktatás-nevelés feladatellátást.
Az intézmény valamennyi vidéki tanulónak kollégiumi elhelyezést biztosít 3 ágyas szobákban. Két szobánként önálló fürdőszoba áll rendelkezésre.