Olasz nyelv
Intézményünkben 2012 óta van lehetőség az olasz nyelvtanulásra. A nyelvet emelt szinten (heti 6 órában) vagy második idegen nyelvként (heti 3 órában) lehet választani. Célunk, hogy tanulóink az életben jól használható nyelvtudáshoz jussanak, sikeres nyelvvizsgát szerezzenek, közép- vagy emeltszintű érettségi vizsgát tegyenek. Óráinkon kommunikáció- és tevékenységközpontú nyelvoktatást valósítunk meg. A nyelvtanítás hatékonyságát kis létszámú (8-12 fős) nyelvi csoportok kialakításával igyekszünk növelni. A célnyelvi kultúra megismerését tanórán kívüli programokkal színesítjük (mozilátogatás, gasztronómiai, kézműves foglalkozások).
Tapolca testvérvárosi kapcsolatban áll az olaszországi Estével. A Tapolcai Önkormányzat jóvoltából iskolánk diákjainak több ízben lehetősége nyílt arra, hogy tolmácsolással, idegenvezetéssel segítsék a Tapolcai Ünnepi Napok és Borhét alkalmával városunkban járó olasz delegációt. Viszonzásként meghívást kaptak Tapolca olasz testvértelepülésére, Estébe az Európa Fesztiválra október elején.