Batsányisok a SÉTA programban

2010. 11. 26

2010. november 8-án indult a Pannon Lapok SÉTA(Sajtó és tanulás) 7 hétig tartó programja, amelyben iskolánk 11. évfolyama vesz részt. A magyar nyelv és kommunikáció tantárgy óráin a tanulók már megismerkedtek a tájékoztató és véleményközlő sajtó műfajokkal, amelyeket most "igazi" újság számára írhatnak, mert cikkeik megjelenhetnek szerdánként a Veszprém megyei Napló SÉTA oldalán.
A max. 1000 karakteres cikkekhez fotók is mellékelhetők, a diákok hasznosíthatják a Mozgókép és médiaismeret órákon szerzett tömegmédia tudásukat is. A program keretében az évfolyam tanulói naponta megkapják a Napló aktuális számát, részt vehetnek a Napló szerkesztőségében és nyomdájában üzemlátogatáson, s pályázhatnak a legjobb diák-újságírónak járó Aranytoll díjra.
Az elkészült cikkek elolvashatóak az Iskolánk menüpont alatt található Iskolaújság menüpontnál.