Ünnepi gondolatok

60-éves a Batsányi János Gimnázium

2011. 09. 21

Különlegesen ünnepélyesen szólt 2011. szeptember 1-jén az iskolacsengő: fennállásának 60. tanévét kezdte meg iskolánk. S ahogy az emberek magánéletében is fontosak a születésnapok, egy intézmény életében is kedves kötelesség, hogy a mindennapi feladatvégzés közben egy pillanatra megálljunk ünnepelni.
Hazahívjuk ilyenkor a távolra került családtagokat is, különös tisztelettel köszöntjük „a nagy idők tanúiként” köztünk élő szépkorúakat, példájukból erőt merítve a mai generáció számára. Milyen jó ilyenkor sírva-nevetve felidézni a közös emlékeket, kicsit büszkélkedni sikereinkkel, felejtve a nehezebb napokat. Fényképeket nézegetünk és mosolygunk egykori önmagunkon, elmerülünk gyermekeink tiszta tekintetében.
Az ünnep értékét a rászánt idő, a készülődés komolysága is méri. Iskolánk ünnepére is már az előző tanévben megkezdődtek az előkészületek. Folynak egy meglepetés előadás próbái, a jelenlegi diákjaink számára kiírt pályázatok, versenyfelhívások is elindultak. Sok-sok színes program várja majd az érdeklődőket, melynek részleteit itt a honlapon is folyamatosan nyomon lehet követni. Fő rendezvényünk november 18-án a Tamási Áron Művelődési Központban lesz.
Tíz évvel ezelőtt is felhívást intéztünk egykori diákjainkhoz, hogy jöjjenek minél többen, ünnepeljenek velünk. Íme, a technika új lehetősége, hogy itt iskolánk honlapján a világ bármely pontjáról elérhetőek vagyunk. Ezért itt is „közhírré tétetik”, hogy hívunk, várunk minden egykori és mai „batsányis”-t a 60. évforduló rendezvényeire. Tudjuk, hogy a személyes jelenlét nem mindenki számára lehetséges, ezért nagy örömet szereznének azok a régi diákok, akik írnának nekünk: beszámolva életpályájukról, vagy felidézve egy kedves emléket, diákcsínyt vagy bármit, ami a 60 éves „alma-mater” emlékkönyvét gazdagítaná.

Ide kattintva könnyedén elküldhetők az emlékkönyvbe szánt írások.

Reményik Sándor verse címében a költői hivatásról kérdezi: Mi marad meg? Mi pedagógusok is valljuk:
„Ha csak egy lelket szebbé, jobbá tettem,
Ha csak egy szívbe szent magot vetettem,
Ha csak egy lángot növeltem az égig,
Egy ügyet védtem utolsó csepp vérig.”

Úgy érezzük, hogy kell a megerősítés, kell a biztatás.
Jöjjetek, gyertek, ünnepeljünk együtt, mint egy nagy család!