Halloween, egy kicsit másképp!

2011. 11. 11

2011. október 28-án a Batsányi János Gimnáziumban második alkalommal került megrendezésre a tavaly nagy sikert aratott rendezvény: a Halloween. Idén azonban egy kicsit másképp élvezhettük az andol-szász kultúrából már jól ismert hagyományt. Lelkes tanárainknak és segítőinknek köszönhetően két tradícióval ismerkedhetett meg az arra kíváncsi diák, a Hellofest keretein belül. Az elnevezést a Halloween és a német kultúrából ismert nagy múltú Oktoberfest ötvözéseként kapta.
Ez alkalommal a belépő szintén töklámpás, finomságok és kötelező jelmez volt. Az ünnephez illő feladatokból felépített csapatvetélkedő is volt. A maximum 10 fős csapatoknak kellett megoldaniuk a játékos feladatokat, a Halloween és a német hagyományok jegyében. A feladatok valóban játékosak voltak:\"almahalászás\" vízből, a \"tökteke\", fánkevés, diótörés, keresztrejtvény és ezekhez hasonló szórakoztató játékok. Díjazták az ötletes jelmezeket, melyek közt volt mulatságos, ijesztő, népviselet is. Végül a fődíjat egy sötétangyal és egy népviseletet viselő diáktársunk nyerte meg. A verseny első helyezett csapatát tortával jutalmazták. Műsorként a német tagozatosok német táncát láttuk, és az angolosok egy vidám jelenettel leptek meg bennünk. A zárókép a Crazy Hause nevű zenekar koncertje volt.
Az este jó hangulatban telt el és a program résztvevői számára maradandó élményt nyújtott. Reméljük, a következő években is megrendezésre kerül az esemény és mi ismét mókás és hátborzongató jelmezeinket magunkra öltve együtt szórakoztathatjuk egymást.
Anonymous

Az eseményen készült képeket a Archívum menü Képarchívum almenüjéből vagy IDE KATTINTVA megtekinthetőek.