Tájékoztató az ingyenesen elérhető szoftverekről és szolgáltatásokról

(Tisztaszoftver)

2012. 03. 06

Ezúton tájékoztatjuk a tisztelt felhasználókat, hogy a magyar állam 2012-ben is finanszírozza a közoktatási intézmények számára ingyenesen elérhető Tisztaszoftver programot. Az ezzel kapcsolatos elvi megállapodások megszülettek. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium és az érintett cégek között létrejövő szerződések megkötése folyamatban van.

Emellett az oktatási intézmények az alábbi szoftvereket és szolgáltatásokat vehetik igénybe:

A DreamSpark program keretén belül minden közép- és felsőfokú oktatásban részesülő tanuló jogosult ingyenesen letölteni és legálisan használni a Microsoft fejlesztő és designer eszközeit tanulási célból. Ezek az eszközök a www.dreamspark.com oldalról tölthetők le a jogosultság igazolását követően.

A Live@edu program keretén belül pedig az oktatási intézmények, valamint diákjaik iskolai és otthoni használatára ingyenesen biztosítottak meghatározott - többek között - webes Office, illetve elektronikus levelező és csoportmunkát segítő szolgáltatások. Kérjük a közleményben foglaltak szíves tudomásulvételét.
NEFMI Oktatásért Felelős Államtitkárság