Országos kompetenciamérés 2011.

Képességeink a statisztika tükrében

2012. 09. 19

2011. május 25-én kilencedik alkalommal került sor az Országos kompetenciamérésre. A felmérés során az akkori 10., a jelenlegi 12. évfolyam adott számot matematikai eszköztudásáról és szövegértési képességéről.
Diákjaink hagyományosan jól teljesítettek. Míg tavaly szövegértésből nyújtottak 4 osztályos gimnáziumok átlagánál jobb teljesítményt, idén matematikából figyelemre méltó a fejlődés. Az iskolai matematika átlagteljesítmény 1759 pont, ami 35 ponttal magasabb, mint a 4 osztályos gimnáziumok országos átlaga, és 124 ponttal több, mint a 10. évfolyam országos átlaga.
A szövegértés feladatsorban 1721 pont iskolánk átlagteljesítménye, az országos átlagnál 104 ponttal több.
Iskolánk teljesítménye megyei vonatkozásban is jó, a Veszprém Megyei Intézményfenntartó Központ által működtetett gimnáziumok közül matematikából az 5. helyen, szövegértésből a 3. helyen végeztünk.
Az interneten elérhető tanulói jelentésből minden diák és szülő tájékozódhat egyes tanulók teljesítményéről, a feladatok megoldásáról, a tanuló fejlődéséről.
Amennyiben a tanuló elveszítette kódját, azt megkaphatja az iskola OKÉV felelősétől.
Horváthné Kovács Margit