Gloria Victis – 2012

Országos történelem-versenyen 13. helyezés

2012. 10. 31

Iskolánk tanulói a hagyományokat követve, részt vettek a Rákóczi Szövetség által megszervezett, 2012. márciusában meghirdetett történelmi versenyen. Az idei évben a rozgonyi csata évfordulója alkalmából az Anjou-kor lett a verseny témája \"A középkori magyar nagyhatalom - Kard és liliom\". Az Anjou-ház Magyarországon (1301-1395) címmel. Az első fordulóban egy feladatlapot kellett megoldani, melyben keresztrejtvény, topográfia, igaz-hamis állítások, forrás-, képfelismerés, táblázat-kiegészítés mellett, egy – a pálos szerzetesrend Anjou-kori fejlődéséről szóló kétoldalas esszét is vártak a szervezők. Az első próbatételt az előző tanév végén Szijártó Tamara, Kázsmér Dávid, Kulcsár Robin oldotta meg. A júniusi határidőre 160 csapat adta be megoldását, többen a határon túlról.
A legjobb 60 kapott meghívást a második fordulóra, melyet az 1956-os emlékünnepség keretében Budapesten, a Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendeztek meg október 21-23-a között. Az utolsó pillanatban átalakult a csapat, Tamara helyére Bárka Levente került. A rendkívül részletes, alapos szaktudást igénylő középdöntő feladatait szépen oldották meg diákjaink. 133 pontot értek el, ami 4 ponttal maradt el a szóbeli döntő tíz csapatának teljesítményétől. Így 13. helyezést ért el Bárka Levente (11.A), Kázsmér Dávid és Kulcsár Robin (12. B) együttese. A verseny mellett volt lehetőségünk Budapest nevezetességeivel megismerkedni. Kirándulásunk képei az iskola honlapján láthatóak. Gratulálok diákjainknak, további szép sikereket kívánok!

Riba Erzsébet