Rendhagyó informatika óra

Robotok a tanteremben

2012. 11. 30

A gimnáziumunkban harmadik éve vannak jelen az informatika órákon a LEGO MINDSTROMS NXT robotok, hogy segítségükkel a problémamegoldás és programozás ismerete közelebb kerüljön a tanulók szívéhez. Az idei tanévben az általános iskolák számára is lehetővé tettük, hogy betekintést nyerjenek az iskola informatikai életébe és részt vegyenek egy rendhagyó informatika órán. A Római Katolikus Általános Iskola, a Tapolcai Általános Iskolák Kazinczy Ferenc Tagintézménye és a Zalahalápi Csontvári Általános Iskola tanuló jelentkeztek be és jöttek el a gimnáziumba.
Bátran mondhatom a visszajelzésekből ítélve, hogy jó hangulatú, informatív órákat töltöttünk el együtt. Játékos feladatokon keresztül ismerkedve az algoritmus fogalmával és a gyakorlatban alkalmaztuk a Böhm - Jacoppini tételt.

Holló Tamás