Gimnazistaként az ELTE falai között

2013. 03. 15

Az ELTE Eötvös József Collegium 2013. január 21-e és 25-e között tehetséggondozó és utánpótlás-nevelő tábort szervezett szabadidős programokkal, ahová olyan diákokat hívtak meg, akik az OKTV és egyéb szakirányú versenyeken kiemelkedő eredményt értek el. Osztálytársammal, Osvald Rolanddal az elmúlt félévben részt vettünk az intézmény Eötvös József Tanulmányi Versenyén, ahol magyartanárunk, Parapatics Andrea tanárnő segítő felkészítésével országos második és harmadik helyezést értünk el a magyar nyelvészet szekcióban, így mi is meghívást kaptunk a táborba.
A változatos szakterületeken összesen közel ötven középiskolás diák volt itt az ország különböző pontjairól és a határon túli régiókból is. A hét folyamán délelőttönként a választott szakterület szemináriumain vettünk részt, ahol az adott terület neves ELTE-s oktatói kis csoportokban foglalkoztak velünk és magyaráztak el olyan új ismereteket, amik bizonyosan hasznosak lesznek a későbbiekben. Majd a Collegium neves öregdiákjaitól - köztük számos akadémikustól - hallhattunk előadásokat, például Kiss Jenő nyelvésztől, Ritoók Zsigmond klasszika-filológustól vagy Lovász László matematikustól. Az előadások után színvonalas szabadidős programokon frissültünk fel: az utazás fáradalmait a Gellért-fürdőben pihentük ki, de megismerkedtünk az Országos Széchenyi Könyvtárral és a Néprajzi Múzeummal is, hogy csak néhányat említsek. Szállásunkkal, a Collegium patinás épületével, jelenlegi hallgatóival és társainkkal játékos sportfoglalkozásokon és az úgynevezett \"Coli-foglalón\" ismerkedtünk meg, a tábor zárásaként pedig egy bográcsozást rendeztek a számunkra.
A tábor célja, az volt, hogy a felkeltsék a tehetséges diákok figyelmét a tudományok és a tanári pálya szépségei iránt, s hogy ösztönözzék őket a tanulásra, ezáltal álmaik elérésére. Úgy érzem, hogy azok az emberek, akik idejüket és energiájukat nem kímélve egy hét erejéig az otthonunkká varázsolták a nagy múltú intézményt - elsősorban Horváth László, a Collegium igazgatója, és a sok hallgató - elérte ezeket a célokat.
Ez az egy hét arra is jó volt, hogy kipróbáljuk, milyen is az egyetemista élet, és hogy milyen Eötvös collegistának lenni. Megismerkedtünk Budapesttel is, kicsit megtanultuk az ottani közlekedést. Több felsőbb évessel is megismerkedtünk, ami azért is jó, hiszen a jövőben ők tudnak nekünk segíteni, és nem lesz minden teljesen idegen. A tábori emlékek, élmények akkor is ösztönözni fognak a tanulásra, ha elfogyna a lendület. Nagy megtiszteltetés volt, hogy már 11. évfolyamosként itt lehettünk, és úgy igyekszünk, hogy jövőre, végzősként még jobb eredményeket elérve újra meghívást nyerhessünk a táborba, a már jól ismert falak és arcok közé.

Tulok Fanny Fruzsina 11. C