Batsányisok a gáton

Június 9. Solt Árvízvédelem

2013. 06. 11

A csütörtök délutáni híreket hallgatva iskolák tanárai és a Szülői Munkaközösség tagja úgy gondolták, vasárnapra megpróbálják összeszervezni a diákokat az árvízvédelmi munkálatokra. Regisztráltatták magukat az Országos Katasztrófavédelemnél és várták, hol van szükség a 27 fős segítségre. Egy kicsit bonyolította a tanulók jelentkezését, hogy nem tudták előre, mi is lesz az úti cél. Szombaton délután értesítették a csapatot, hogy Dunaföldvár mellett Solton kevés az önkéntes, ott lenne legfontosabb a munkaerő. A szervezést az is nehezítette, hogy az autóbuszokat osztálykirándulásokra lefoglalták, így az MB Balaton Kft-nek köszönhetően egy helyi járatos autóbusszal indultak útnak. A helyiek lelkesen fogadták a diákokat, akik munkával kapcsolatos nyilatkozatot aláírása után azonnal munkához is láttak, a gát mellett kialakított központi elosztóhelyen. A lányok tartották a zsákokat, amibe a fiúk a homokot lapátolták, majd sorláncot alkotva adogatták fel a teherautóra, amivel szállították a gátvonalhoz. A védekezésben részt vevő önkéntesek fáradtan, de -jót cselekedni, jó érzéssel - búcsúztak el a dunaföldvári és solti ’munkatársaiktól’.

Résztvevők:
Csitos Bianka 9.B