Megkezdődött a 2013-as tanév

Tanévnyitó ünnepség

2013. 09. 02

Itt a szeptember, iskolánk tanulói felsorakoztak a megújúlt, frissen térkövezett belső udvarunkon, hogy részt vegyenek a tanévnyitó ünnepségen.
A Himnusz eléneklése után meghallgattuk Kovács Gergő 10. A osztályos tanuló szavalatát, amelyben részletek hangzottak el Lászlóffy Aladár: Ó, iskoláim, drága iskolák című költeményéből. Majd Varga Tiborné igazgatónő biztató köszöntő szavaival nyitottuk meg a 2013/14-es tanévet, amelyben a tanulók köszöntése mellett szó esett a tanévet érintő változásokról. Elbúcsúztattuk Gitta nénit (Horváthné Kovács Margit), aki a gimnáziumban töltött 38 tanév után nyugdíjba ment, és üdvözöltük dr. Parapatics Andreát, az iskola most már teljes munkaidőben foglalkoztatott magyartanárát.
Majd Sebők Sára 10. A osztályos tanuló felkérte Rozmán Gyula alezredes urat a katasztrófavédelmi versenyen országos 1. helyezést elért csapat tagjainak értékelésére. Az alezredes úr Kardos Gergő, Kiss Bence 12. C és Ölvegyi Roland 10. A osztályos tanulóknak adott át jutalmat dicsérő szavai után.
Varga Tiborné igazgatónő ezek után emléklapokat adott át az árvízvédelmi munkálatokban résztvevő diákoknak.
Az ünnepség zárásaként elénekeltük a Szózatot.