Tanáraink és diákjaink a színpadon

Molnár Ferenc: Liliom

2013. 09. 27

Szeptember 25-én a gimnázium tanulói és tanárai részt vehettek a tapolcai színjátszókör legújabb darabjának nyilvános főpróbáján. Molnár Ferenc Liliom című drámáját 20 évvel ezelőtt a gimnázium tanulóival vitte színre akkori és mostani rendezője, N. Horváth Erzsébet (az első bemutatókor a gimnázium magyartanáraként), így az évforduló még különlegesebbé tette számunkra az előadást. A darabban – immáron hagyományosnak mondható módon – a gimnázium több tanulója és tanára is feltűnik nemcsak kisebb, hanem jelentősebb szerepekben is: Grünceiszné Józsa Zsuzsanna tanárnő a körhintás Muskátnét alakította, Miltényi Attila tanár úr a főhősre mindig bajt hozó Ficsúrt, Lenner László tanár úr a doktort, Varga Gábor tanár úr az özvegy esztergályost, László Zsoltné gimnáziumi titkár pedig a szerelmespárnak fészket adó fényképészt. A cselédlányokat Horváth Eszter, Siklósi Enikő és Molnár Rebeka, a hordárokat Siklósi Gergely és Németh Mátyás gimnazisták játszották. A címszerepben szintén a gimnázium egykori tanulóját: Havasi Gábort láthattuk. Az édesbús történet színrevitele egyúttal emléket állít a 175 éves fővárosi Vidámparknak – a mű kulcsfontosságú helyszínének –, amely e hónappal bezárja kapuit.