Diáknap

2013. 10. 25

Iskolánkban október 17-én megrendezésre került a negyedik évfolyam által olyannyira várt diáknap. A 9. évfolyamos tanulóknak különböző érdekes feladatokat terveztek meg a negyedikesek.
A napot a kampányfilmek levetítésével nyitották, majd ezt követően a tanulók a tornateremben gyülekeztek. Ezek után minden osztálynak az előre kisorsolt országát kellett bemutatnia valamilyen táncos műsor keretein belül. A remekül összeállított produkciókat követően 10-10, összesen 30 kérdésre kellett válaszolni az osztályoknak katasztrófavédelmi, nyelvészeti, illetve sport témakörökben, az osztályok közötti vetélkedő részfeladataként, majd az elsősök avatására került sor. A legsikeresebb feladatok közé sorolhatjuk a kacsatáncot, amely különösképp tetszett az új diákoknak, egyetemben a karaoke, pudingevő és szinkronizációs játékokkal. Miután elvégezték az érdekes feladatokat, az első évfolyamosok a hagyományszerű esküvel zárták az avatást.
Ezek után következett az eredményhirdetés. A vetélkedőt a 9.B osztály, az osztálydekorációs versenyt a 10.B osztály nyerte. A legjobb kampányfilm díjat a 12.A osztály kapta. Az idei évben Lenner László Tanár Úr kapta a legkedveltebb tanár címet.
Reméljük jó tapasztalatokkal távoztak újdonsült diákjaink és kellemesen emlékeznek majd vissza erre a napra. A szervezésért hatalmas köszönet jár Niedermaier Lisának, Tulok Fannynak, valamint Miltényi Attila Tanár Úrnak.

Osvald Roland 12.C