Sebész a diákok körében

dr. Németh Lajos sebész adjunktus előadása

2013. 11. 08

"Tapolcai születésű vagyok és kötődésem mai is rendkívül erős a városhoz"- kezdte bemutatkozását dr. Németh Lajos sebész adjunktus 2013. november 8-án a tapolcai Batsányi János Gimnáziumban az iránta érdeklődő diákok körében. Iskoláit a középiskoláig bezárólag itt végezte, itt járt zeneiskolába is: "Mindmáig hasznát veszem a zenének, sokat jelent a kikapcsolódásban"- nyilatkozta. Már gimnazista korában céltudatosan a sebészet érdekelte, kitűnő tanárai megalapozták a Pécsi Orvostudományi Egyetemre való felvételét. Önként bejárt a tapolcai kórházba, ahol elmondása szerint is "sok első lépést" sikerült megtanulnia. A pécsi egyetem oktatókórháza akkor a szekszárdi kórház volt, ahol az Európa-hírű dr. Kelemen Endre sebész főorvos is dolgozott, s bár szíve Tapolcára húzta, szakmai szempontból úgy látta jónak, hogy itt kezdje pályáját. Szekszárdi Lézerambulanciáján 1996 óta sikerrel gyógyítja az érrendszeri betegségben szenvedőket, ahol számos egyedi műtéti eljárást dolgozott ki. "Az év orvosa ASTELLAS"- díjat 2009-ben vehette át. "Nem ezért tanultam, de jólesik, hogy a betegek elégedettek a munkámmal"- tette hozzá.
A diákok kérdezhettek is az előadás során:
  • Mi motiválta Önt, hogy orvos legyen?
  • Szerettem a biológiát, a növényeket és állatokat is. Édesapámat is műtötték és jó érzés volt, mikor meggyógyult. Hát így kezdődött később a pályán maradásban pedig minden egyes műtét sikere újabb motivációt jelentett és jelent.
  • Ön szerint a pozitív gondolkodás, biztatás mennyire segíti a betegeket?
  • Nagyon fontosnak tartom, hogy a beteg érezze, hogy egy olyan emberrel van kontaktusa, akivel közvetlenül lehet beszélni. Sokszor egy apró részlet, vagy akár egy szó is fontos lehet.
  • Mi a legkedvesebb Önnek Tapolcán?
  • Hát az egész. Itt töltöttem a gyerekkoromat, ennek a városnak varázsa van, s bár évtizedek óta nem itt lakom, mindig úgy jövök ide, hogy hazajövök."
Az előadáson résztvevő diákként szeretném megköszönni doktor úrnak és a gimnáziumnak a lehetőséget; a motiváló gondolatok, életbölcsességek átadása megtisztelő és felemelő élmény volt.
Tóth Réka 11.A