Cselling természetismereti verseny

Mert a repülés örök...

2013. 11. 12

Amikor egy évvel ezelőtt, nyolcadikosként jöttem a gimnáziumba erre az izgalmasnak ígérkező vetélkedőre, nem kellett csalódnom. Az előzetes feladat, a plakátkészítés ugyanúgy tetszett, mint a fizikai kísérlet vagy a kérdezz-felelek játék. Már akkor nagyon jól éreztem magam a vetélkedőn, és látva az akkori közreműködőket, segítőket, arra gondoltam, hogy talán jövőre én is segíthetek Miltényi tanár úrnak.
Idén tehát örömmel vállalkoztam a feladatra az osztálytársaimmal, akik tavaly szintén részt vettek a Csellingen.
Először az öt részt vevő csapat tagjai és tanáraik a tizedikes fiúk által összeállított láncreakció-sorozatot nézték meg, majd Edit néni fizikai kísérleteit. Ezután a versenyző csapatok tagjai különböző tesztlapokon és gyakorlati feladatokban bizonyíthatták ügyességüket és tudásukat, amelyek elsősorban a repüléssel voltak kapcsolatosak. Ezeken kívül még a nevezési feladatként beküldött plakátokat is értékelték. Igényes, szép művek születtek. A pontokat összegezve a zalahalápi Csontváry Általános Iskola csapata nyerte az első helyezést. Remélem, a verseny minden résztvevője, tanárok és diákok egyaránt szép élményekkel tértek haza.

Kovács Eliza 9.A