Nemzetközi Víz Világnap

2014. 03. 23

2014-ben a Víz Világnap nemzetközi jelmondata:  "Víz és energia!"
A Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. az idei évben is a Víz Világnapja alkalmából színes rendezvényekkel, oktató és szabadidős programokkal hívta fel a figyelmet országunk vizeinek védelmére, az ivóvízfogyasztás fontosságára és a csapvízre, mint alapvető és biztonságos élelmiszerre.  Ezért korosztályoknak megfelelő pályázatokat hirdetett.
  A fotókat, rajzokat és videókat szakmai zsűri bírált el, az elbírálás során elsőrendű szempont volt, hogy mi a pályázó mondanivalója, illetve milyen módon kapcsolódik az alkotás a Víz Világnap ez évi jelmondatához.
A DRV Zrt. 2014. március 21-én rendezvénynappal ünnepelte a Víz Világnapját. A program helyszíne Siófokon a DRV Zrt. központi székházának nagyterme volt, ahol vizes kísérletekkel, kvízjátékkal, kiállítással és sok más szórakoztató programmal várta a kicsiket és nagyokat.
A középiskolásoknak hirdetett fotópályázaton a Batsányi János Gimnázium és Kollégium 9. B osztályos tanulója, Varga Csenge első, Bíró Bence 10. B osztályos tanuló harmadik helyezést ért el.
Eredményükhöz gratulálunk!

Lenner László