Rendhagyó énekóra

Az opera nagykövete a gimiben

2014. 10. 03

Az "Opera nagykövet" Clementis Tamás a gimibe látogatott Grünczeiszné Józsa Zsuzsanna tanárnő meghívására. Mindjárt az óra elején Mozart Figaró házassága című operából előadta a "Most pedig vége a szép időknek" című áriát, a diákok nagy tetszésére. Az előadásba bevonta Fábián Máté 9. osztályos tanulót is, aki kedves együttműködéssel játszott a művésszel együtt. Hallottunk egy kicsit az opera történetéből, technikáról, és láttunk részleteket opera áriákból.
Clementis Tamás kedvessége, a diákokat megszólítani tudó közvetlensége sikert aratott, diákok, kollégák tartalmas élménnyel gazdagodtak. A művész a diákok együttműködő, udvarias magatartását dicsérő szavakkal búcsúzott, és őszintén örült, hogy megismerhette iskolánkat.