Országos első helyezett a Batsányi Gimnázium csapata az Országos Csecsemőgondozási verseny

2015. 06. 08

A Magyar Vöröskereszt idén 20. alkalommal hirdette meg felmenő rendszerű, Országos Csecsemő- és Kisdedgondozási Versenyét, amelynek országos döntője június 6-án volt Budapesten. A verseny során a diákok gyermek és ifjúsági kategóriában, változatos feladatok megoldásával adtak számot elméleti tudásukról és gyakorlati ismereteikről. Az országos döntőn 16 megyéből 15 általános iskolás és 16 középiskolás csapat mérte össze tudását. A verseny szakmai előkészítésében és a csapatok értékelésében meghatározó szerepet játszottak az Európa-szerte méltán elismert védőnői hálózat munkatársai, akik a Magyar Vöröskereszt alapelveinek megfelelően, a mozgalom önkénteseiként végezték a feladatukat a rendezvényen.
A versenyen a Tapolcai Batsányi János Gimnázium és Kollégium csapata 1. helyezést ért el, nagyszerű elméleti és gyakorlati tudásról adva számot.
A csapat tagjai: Lenner Júlia (9.A) csapatkapitány, Lájer Dóra (9.A) és Töreky Vivien (9.B) voltak.
Felkészítette őket: Szabóné Takács Mária védőnő