Olaszországban voltunk...

2015. 10. 12

Kekk Laura és Kalácska Botond 12.A osztályos tanulók élménybeszámolója olaszországi utazásukról:
Október 1-től 5-ig Tapolca város delegációja testvérvárosi látogatáson vehetett részt az olaszországi Este városában. Estében ekkor került megrendezésre a Festa Europea (Európai Fesztivál), amelynek idén a gasztronómia volt a fő témája, és amelyre az olaszok minden testvérvárosukból hívtak vendégeket. A 9 fős tapolcai delegációnak olasztanárunkkal, Herczeg-Vecsei Katalinnal együtt mi is tagjai lehettünk. A hosszú utazás után mindenkit külön szállásoltak el olasz családoknál. Megérkezésünk napja az ismerkedéssel telt, a vendéglátó család körében már a kezdetektől hasznosíthattuk és fejleszthettük olasz tudásunkat. Másnap reggel egy élelmiszerekkel kapcsolatos konferencián vettünk részt, melyet közös ebéd követett, aztán helyi manufaktúrákat, egy malmot és egy borászatot látogattunk meg. A nap végén, a közös vacsorán az angol delegációval érkezett séf ételeit kóstolhattuk meg, melyeket olasz szakácstanulókkal készített közösen.
Szombaton Velencébe látogattunk, ahol megnéztük a Szent Márk teret és a velencei expót. Vasárnap volt az önkormányzaton a delegációk hivatalos fogadása, amit egy ebéd követett. A hétfő reggel már csak a búcsúzásról és az utazásról szólt. Hosszú utat tettünk meg, de nagyon szerencsésnek érezzük magunkat, hogy részesei lehettünk ennek az utazásnak. Rengeteg élményt és barátot szereztünk, akik mindenben segítettek nekünk. Ezen kívül az utazás nagyszerű alkalom volt arra is, hogy gyakorolhassuk az olasz nyelvet.