Cselling 2015.

2015. 11. 24

Ebben a tanévben nyolcadik alkalommal került megrendezésre a Cselling természetismereti verseny. A versenyzők a biológiához kapcsolódó részben a Balaton-felvidéki Nemzeti Park természeti értékeivel, illetve a hazai erdők, mezők és vizek élőlényeivel kapcsolatos feladatokat oldottak meg. A verseny fizika tudományágához kapcsolódó részének témája a mágnesesség volt. Ehhez kapcsolódó kísérleteket is láthattak a versenyzők, amelyhez a feladatlap kérdései is kapcsolódtak. A nevezési feladatként készítendő plakát témája is a mágnesesség volt. Az élő és élettelen természet kapcsolatát jól megragadó alkotások készültek.
A versenyt a Lesence Völgye Általános Iskola csapata nyerte, melynek tagjai: Gróf Gabriella, Kácz Diána, Szebeni Dániel.
A második helyezett a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola Batsányi János Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagintézménye. A csapat tagjai: Faragó Dorina, Tompos Laura, Virágh Anna.
A harmadik helyezett a Keresztúry Dezső Általános Iskola és AMK csapata lett, Csonka Adrienn, Tóth Liliána és Szabó Botond részvételével.
Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanároknak.

További képek az iskola weblapján tekinthetők meg.