Pitti Katalin, az Opera Nagykövete iskolánkban tartott előadást

2017. 02. 15

A Magyar Állami Operaház nagyszabású "Opera Nagykövetei" programsorozat művészeinek egyik kiemelkedő alakja Pitti Katalin, Liszt Ferenc -díjas, Érdemes művész 2017. február 13-án gimnáziumunk vendége volt.
A művésznő egymást követően két előadást is tartott, először a 11. és 12. aztán a 9. és 10. évfolyamosoknak. Az üdvözlő szavak után egy szép magyar népdal éneklésével köszöntöttük, amit láthatóan nagy örömmel és lelkesedéssel fogadott, és énekelt a diákokkal együtt. Ez a kedves közös éneklés meg is teremtette Pitti Katalin "örüljünk, hogy együtt lehetünk" bevezető gondolatának hangulatát.
Előadásával, óriási szakmai és személyes varázsával, az élet hátizsákjába való tartalmas gondolataival nyújtott nagy élményt a hallgatóságnak.
Díszletként színházi öltözőnek rendezte be az előadóterem egyik részét, amit szerepeiből válogatott színes jelmezes fotói gazdagítottak. Ez a szép háttér a művésznő világának hangulatát idézte és hozta közelebb.
A nagy kivetítőn pedig az életmű egyes részeihez kapcsolódóan Pitti Katalin szerepeiből láthattunk részleteket. Lélegzetelállító csöndben hallgattuk Mozart Varázsfuvolájából Pamina gyönyörű áriáját a művésznő meghatóan szép előadásában.
Ez a program valóban "Több, mint Opera" volt, ahogy az Operaház ezzel az előadássorozattal a célkitűzését megfogalmazta.
Pitti Katalin nagyon hitelesen, szuggesztíven beszélt a test, szellem és lélek egységéről, a zene, a sport nevelő erejéről, a haza és az anyanyelv szeretetéről, ősök és hősök tiszteletéről. Maradandó és tartalmas élményt nyújtott.
Előadása végén örömmel szólt diákjaink fegyelmezettségéről és érdeklődő együttműködéséről.

Grünceiszné Józsa Zsuzsanna