Nemzeti Színházban

2017. 02. 17

Gimnáziumunk diákjai a Nemzeti Színházban február 13-án, hétfőn a Tóth Ilonka című darabot tekintették meg Vidnyánszky Attila rendezésében.
A színdarab Tóth Ilonka végzős orvostanhallgató koncepciós perén keresztül mutatja be az 1956-os forradalom és szabadságharc véres megtorlását.
A 38 batsányis diáknak azért is volt fontos ez a színdarab, mert háziversenyre készülnek az 1956-os forradalom történetéből.
Hogy mennyire emlékezetes lett számukra az előadás, az mutatja, hogy az előadást követően a legelismerőbb véleményeket, észrevételeket mondták egymásnak és nekünk, kísérő tanároknak. Láthattuk, megtapasztalhattuk, hogy milyen fontos az élmény, az átélés az ismeretek átadásához.
Megérkezésünk után felkerestük '56 mártír miniszterelnökének, Nagy Imrének egykori otthonát. Az Orsó utca 43. ma emlékház. Kitűnő vezetőt kaptunk. Közvetlen, a diákok figyelmét megragadó ismertető, motiváló feladatok - mondható, hogy ráhangolást is jelentett Tóth Ilonka történetére.
Jó érzés, hogy hazafelé tartva - az utazás fáradalmai ellenére - diákjainkat elégedettnek láthattuk.

Bánhegyi Attila