A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja

2017. február 25.

2017. 02. 24

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja alkalmából filmösszeállítással emlékeztünk Olofsson Károly, Placid atya (1916-2017) életére, Gulág-élményeire, valamint 4 túlélési szabályára, amely óriási életösztönről, életigenlésről adott tanúságot a batsányis fiatalok számára.
Az aulában felállított tablón pedig a kommunista diktatúrák áldozataira vonatkozó tényanyagot ismerhette meg a gimnázium diáksága.
A középiskolások ezen kívül részt vettek a moziban megtartott előadásokon. Galambos István történész, a Nemzeti Emlékezet Bizottság tagja a kommunista rendszer politikai vonatkozásairól, a terror általános jellemzőiről szólt. Hangodi László muzeológus-történész "Vae victis! Jaj a legyőzötteknek!" címmel a Gulág-táborokba hurcolt tapolcaiak sorsát mutatta be. Délután emléktábla-avatáson vettünk részt, mellyel a helyi áldozatokra emlékeztünk.

Riba Erzsébet