Magyarok Európában

Országos első helyezett batsányisok

2017. 03. 20

A Szakmai Középiskolásokért Kulturális Egyesület által ősszel meghirdetett vetélkedő lezárult. A "Magyarok Európában" verseny témája ebben tanévben az 1956-os forradalom és szabadságharc híres magyar emigránsainak életútjára és tevékenységére fókuszált. Az első két internetes fordulóban többek között Faludy György, Ferrari Violetta, Gyarmati Dezső, Kristóf Ágota, Oláh György, Puskás Ferenc, Szipál Márton, Zsigmond Vilmos személyére és munkásságára, valamint a melbourne-i olimpiára vonatkozó kérdésekre kellett válaszolnia a diákoknak.
Az országos döntőre március 18-án került sor az impozáns Stefánia Palotában. A "Magyarok Európában" vetélkedő gimnáziumi kategóriáját megnyerte a Batsányi János Gimnázium lelkes csapata, melynek tagjai Vadas Balázs 12. A, Bardon Zsolt 11. A és Takács Péter 10. A osztályos tanulók. Gratulálok a kitartó, fegyelmezett munkájukhoz! További szép sikereket kívánok a fiúknak, s mindazoknak, akik követni szeretnék őket a hasonló megmérettetésekben!

Riba Erzsébet felkészítő tanár