Repülő Iskola

2017. 05. 02

Április 28-án a 9. évfolyam 29 tanulója vett részt egy 3 tanórát magában foglaló rendhagyó matematika órán. Gondolkodtató, érdekes, játékos feladatokat kellett megoldaniuk. A diákok élvezték a kihívásokat, örültek, ha sikerült helyesen megoldaniuk a problémákat. A foglalkozást Szűcs Gábor matematikus, a Gondolkodás Öröme Alapítvány munkatársa vezette. Az alapítvány partnerként vesz részt az MTA Rényi Alfréd Matematika Kutatóintézet Didaktikai Csoportja által szervezett kísérleti programban. Tehetséges kilencedikes diákokat keresnek, akiknek olyan két éves képzést kínálnak, amely hozzájárul matematikai képességeik fejlesztéséhez.
A jó hangulatú, tanulságos foglalkozás biztosan emlékezetes marad a diákok számára.
A fényképeket Csonka Adrienn 9. A osztályos tanuló készítette.

Vargáné Fehér Györgyi
matematika tanár