Batsányi és kora művelődéstörténeti vetélkedő

2017. 11. 21

Ebben a tanévben is megrendeztük a már hagyománnyá vált Batsányi János szellemét idéző kultúrtörténeti vetélkedőt.
A versengés első szakaszában internet közvetítésével küldhették be megoldásaikat a jelentkező csapatok. A magyar irodalom és történelem mellett művészet- és zenetörténet színesítette a palettát. A kreatív feladat kiindulópontja ugyancsak Batsányi költészetét idézte, de a modern időknek megfelelő zenei és világszemléleti háttérrel kérte a megoldásokat.
A döntőbe jutott csapatok a Batsányi János Gimnázium diákjaival és épületével megismerkedve otthonosan érezhették magukat a feladatok megoldása során (történelemből személyekhez kötődő információkat kellett párosítani, irodalomból egy Batsányihoz kötődő keresztrejtvény volt a feladat, míg zene terén a művek felismerése és művészetből a grafitceruzák állították próbatétel elé a diákokat. Minden feladat hátterében az 1805-ös év eseményei, hozzá köthető személyei álltak.
A végső eredményt már mindenki nagy izgalommal várta, amely a következőképpen alakult. Az első helyezést az Apátiak érték el, Göllönt Janka, Illés Natália, Jancsek Eszter részvételével, felkészítőjük Rompos Csilla (Művészetek Völgye Általános Iskola) volt. A második helyezett az Aprónép csapata lett a Bárdos Lajos Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagintézményéből Horváth Csaba, Gazda Jázmin, Sabján Réka részvételével. Felkészítő tanáruk: Horváthné Dér Erzsébet. A harmadik helyezést a Bárdos Lajos Általános Iskola Székhelyintézményének csapata érte el: Muzsi Balázs Ferenc, Szombathelyi Martin és Varga László. Felkészítő tanáruk Deli Lászlóné.
További sok sikert kívánunk a tanév hátralévő részéhez. Jövőre szeretettel várjuk a vetélkedni szándékozókat!

Mészáros Zsuzsanna és Riba Erzsébet