Projektindító a Batsányi János Gimnáziumban

TÁMOP 3.1.4. Szélrózsa

2009. 11. 23

A Veszprém Megyei Önkormányzat által elnyert, 5 intézményt érintő pályázat - TÁMOP-3.1.4. Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés innovatív intézményekben - nyitórendezvényére került sor 2009. november 16-án a tapolcai Batsányi János Gimnáziumban. Varga Tiborné igazgató köszöntőjében kitért a pályázatban rejlő lehetőségekre, hangsúlyt fektetve a pedagógus innováció szerepére a közoktatás megújulásában.
Zengői Attila, közoktatási szakértő, intézményi folyamat-tanácsadó globálisan ismertette a TÁMOP 3.1.4. pályázat jelentőségét, részletezve az intézményben konkrétan megfogalmazott célokat, az oktatási folyamatok tartalmi megújulási lehetőségeit.
Lingl Zoltán, közoktatási szakértő felvázolta az IKT eszközök alkalmazásának perspektíváit a napi tanítási munkába való beillesztését, a tanítás-tanulás folyamatába való beágyazását, a gyakoroltatás és a tanulói tudás elmélyítését, felvillantva a különböző humán-reál tárgyak digitális tananyagainak elérhetőségeit és kiaknázása lehetőségeit.