Mészáros Zsuzsanna
Pályaorientációs nap a gimnáziumban 2019.

2019. 11. 13

November 13-án került sor intézményünkben a Batsányi János Gimnáziumban a diákok továbbtanulását segítő pályaorientációs napra. Ennek során a Pannon Egyetem öt kara – Mérnöki Kar, Műszaki Informatika Kar, Gazdaságtudományi Kar, Filológiai Kar, a Georgikon – megbízott képviselőivel olyan életszerű információkat hozott testközelbe a tanulók számára, amelyek akár a közvetlen megoldásra váró pályaválasztási döntést, akár a távlatokba tekintést hivatott segíteni. Az egyetemen tanító és tanuló személyek hitelesítették a felvételi könyvekben és a neten megtalálható híreket. A találkozás lehetőséget kínált kérdések feltevésére is, a bizonytalanságok eloszlatására.
Az egyetemi oktatáson kívül volt diákjaink sikertörténetével is megismerkedhettek tanulóink; közvetlen beszélgetéssel saját példájukat elemezve dr. Parapatics Andrea (a Pannon Egyetem tanára), Szalai Péter (a Veszprém Megyei Kereskedelmi és IparKamara munkatársa) és Magvas Zoltán a Lelki Egészségfejlesztési Központ vezetője) elemezte életútját, a lehetőségeket. Képviseltette magát a tapolcai Rendőrkapitányság Molnár András személyében. Az ő előadása mindennapjaink problémáit hozta és a megoldásokat, kiutakat vizsgálta. Külön színfoltot jelentett a gyerekek számára a Pannon Fejlesztési Alapítvány „A jövő közlekedése” kamionja, ahol egy igazi roadshow-val kaptak tájékoztatást a csoportok. A sokszínűséget bővítette még a Pécsi Egészségtudományi Egyetem Zalaegerszegi Karáról érkezett dr. Varga Zoltán adjunktus, aki a gyógytorna, gyógyturizmus irányába indulóknak nyújtott hathatós segítséget. Diákjaink visszajelzései alapján szükség van ilyen találkozásokra, az iskola és az élet kapcsolódásának a megismerésére.