Tóth Gabriella
Rendhagyó angol órák a gimiben

Egyetemista diákok előadásai a világ minden tájáról

2019. 12. 03

December 3-án a Pannon Egyetem angol nyelvű alkalmazott nyelvészeti képzésének néhány nemzetközi hallgatója látogatott el a gimnáziumba, hogy bemutassák saját országukat a batsányis diákokjainknak. Jordániáról Dina al Madanat, Szíriáról Reem Barakat, Tunéziáról Rhabeb Ghnami, Oroszországról pedig Alisa Kasyanova és Natalia Zinovyeva tartott színes előadást angolul nyelvhasználatról, történelemről, vallásról, nemzeti ételekről és ünnepekről, híres látnivalókról, de szó esett az előadók személyes motivációiról is, hogy miért választották ösztöndíjas tanulmányaik helyszínéül éppen Magyarországot és a Pannon Egyetemet.
Tanulóink nagy élvezettel hallgatták az előadásokat és igen aktívan részt vettek az ezt követő beszélgetésekben. Köszönet dr. Parapatics Andreának a lehetőségért!
Tóth Gabriella nyelvtanár