Lesku Miklósné
Tankönyvrendelési tájékoztató

Tisztelt Szülők!

2020. 04. 08

Szeretnénk Önöket tájékoztatni a 2020/2021. tanév tankönyvrendeléséről.
Mint azt Önök is biztosan tudják, a kormány 1092/2019. (III.8.) határozata értelmében, a 2020/2021. tanévtől kezdődően a köznevelésben tanuló diákok - 1-16. évfolyamon – ingyenes tankönyvellátásban részesülnek.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a tankönyvek az iskola tulajdonát képezik, a tanulók könyvtári kölcsönzéssel jutnak hozzá. A kölcsönzött tankönyveket legkésőbb a 12. évfolyam végén vissza kell adni a könyvtárba. A könyvtári könyvekbe beleírni, aláhúzni, jegyzetelni nem szabad, ugyanolyan állapotban kell visszaadni, mint ahogy megkapták.
Természetesen arra is van lehetőség, hogy a szülők egy vagy több tankönyvet megvásároljanak, hogy a gyermekük írhasson vagy jegyzetelhessen benne. A vásárlásra a KELLO webshopban van lehetőség.
A jelenlegi helyzetben a tanulói tankönyvlistát nem papíralapon, hanem online felületen tudják megnézni és jóváhagyni. Amennyiben valamelyik tankönyvre, nyelvkönyvre nem tartanak igényt (mivel azt megvásárolják), kérjük, szíveskedjenek azt is jelezni.
A tankönyvlista elérhető a www.kello.hu oldal jobb felső sarkban lévő Portál feliratra kattintva megjelenő szülői ügyfélkapu menüpontban. Itt két lehetőség van: szülői regisztráció vagy a tanuló adataival való belépés (település neve, iskola neve, tanuló oktatási azonosítója). Belépve a Diák rendelései menüpontra kattintva láthatóvá válik a tanulói tankönyvlista, ahol jóvá hagyhatják a rendelést vagy bejelölhetik azokat a könyveket, amelyekre nem tartanak igényt(elutasítva).
A jóváhagyás illetve módosítás határideje: 2020. április 18. Aki a határidőig nem hagyja jóvá vagy nem jelzi a módosítást, annak a tankönyvrendelését elfogadottnak tekintjük.
Amennyiben kérdésük lenne, forduljanak iskolánk tankönyfelelőséhez: Lesku Miklósné (70/5057543)
Együttműködésüket előre is köszönjük!