Riba Erzsébet
Beszélgetés Gergővel

Egykori diákunk a tokiói olimpia ezüstérmese

2021. 09. 17

Egy olimpiai ezüstérem receptje: céltudatosság, maximális koncentráció, kitartó küzdelem, sok-sok készülés, munka, elfogadás, alázat.
Egy jó hangulatú, tanulságos élménybeszámoló részesei lehettek gimnazistáink a délelőtt folyamán. Vendégünk volt Siklósi Gergely, Tokió párbajtőr egyéni ezüstérmese, aki 2012-2016 között iskolánk tanulója volt.
Batsányi János kortársának, Goethe-nek gondolatával kezdődött az élménybeszámoló: „…a gyermekeknek két dolgot kell adnunk: gyökereket és szárnyakat.”
A család, a nevelőedző: Horváthné Szalay Gyöngyi mellett az iskolák, a Kazinczy Ferenc Általános Iskola és a Batsányi János Gimnázium biztosította Gergő számára a gyökereket és a szárnyakat.
A beszélgetést Dr. Földi Istvánné, Ági néni vezette, aki testnevelőtanárként ismerte meg a fiatal párbajtőröző olimpikont. Gergő beszámolt az iskolaközösség előtt, a sportolói pályafutás kezdeteiről, az első sikerekről, a versenysport és a tanulás összeegyeztetéséről, a budapesti átigazolásról, a tokiói élményekről, a karitatív tevékenységéről.
Köszönjük Gergő! Kívánunk további sok sikert, szárnyalást, jó egészséget!
Riba Erzsébet
egykori osztályfőnök