Színdarab Batsányi életéről

2021. 09. 28

Bilincsben is szabad vagyok címmel mutatta be legújabb darabját N. Horváth Erzsébet és társulata. A Batsányi János életét bemutató színdarabra iskolánk is meghívást kapott, ezáltal két osztály tekinthette meg az előadást. A költőóriás Baumberg Gabriellához fűződő kapcsolatát hitelesen mutatta be a színmű, melyet erre az alkalomra a Bock Attila Márió által írt dalok tettek színesebbé. A két főszereplő vívódását a Batsányi Táncegyüttes koreográfiái hangsúlyozták. Gimnáziumunk több tanulója is - Antalóczy Lilla, Perger Barbara 11. A és Bukovinszki Gergő, Tánczos Réka Rafaella 12. A - közreműködött a két felvonásos darabban. A háttérben vetített képek segítettek a korabeli miliő megteremtésében, az évszámok a történelem összefüggéseinek megértésében. Diákjaink érdeklődve figyelték a színpadon történteket és szűnni nem akaró tapssal jutalmazták az amatőr színészek munkáját. Köszönjük a meghívást.

Havasi Gábor
osztályfőnök 11.A