Tarnóczai Géza
Elismerés iskolánknak

2022. 03. 17

A Szakmai Középiskolásokért Közhasznú Kulturális Egyesület a rendszerváltás évében jött létre, így az egyik legrégebben működő, az oktatást segítő és támogató civil szervezetnek számít. A SZAKE elnöksége minden évben elismerésben részesít egy-egy olyan intézményt, amely hosszú évek óta támogatja az egyesület tevékenységét, segíti az iskolájukban folyó kulturális munkát, támogatja tehetséges tanulóit és sokat tesz a felnövekvő generációért. Az elismerő oklevelet rendszerint közismereti versenyeik ünnepélyes megnyitóján adják át, amelyre az idén március 12-én került sor Budapesten, a Stefánia palotában. Ebben az évben iskolánkat, a Batsányi János Gimnázium és Kollégiumot érte ez a megtiszteltetés. Iskolánk 2015 óta minden évben több csapattal képviselteti magát a SZAKE rendezvényein, tanulóink rendszeres résztvevői a Magyarok Európában és az Örökségünk 48 vetélkedőknek, és mindkét versenyen több első helyezéssel is büszkélkedhetnek gimnáziumi kategóriában. Az elismerő oklevelet intézményünk nevében Tarnóczai Géza tanár úr vette át a SZAKE elnökétől.