Riba Erzsébet
OKTV döntőben Borsos Barbara

Olasz nyelvből és történelemből is döntős

2022. 03. 20

Borsos Barbara az OKTV döntőjébe jutott olasz nyelvből és történelemből.

„A tanulás a legerősebb fegyver, amivel megváltoztathatod a világot.”
(Nelson Mandela)
Borsos Barbara, gimnáziumunk 12. A osztályos tanulója az idei tanévben is benevezett az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny megmérettetésébe olasz nyelvből és történelemből. A decemberi, első forduló központi feladatsorának megírása után olasz nyelvből Budapesten folytatódott a második forduló február közepén. Itt, hallott szöveg megértését és szókincset, szövegértést ellenőrző nyelvi feladatlap megoldása várt a versenyzőkre. Barbara az akadályokat sikerrel vette, melynek köszönhetően bejutott a döntőbe, ami április 4-én lesz.
Felkészítő tanára: Herczeg-Vecsei Katalin.
Történelemből november elején kezdődött a verseny, egy központi tesztfeladatsor megoldásával, majd decemberben folytatódott esszéírással. Mivel ezek eredménye révén a legjobb 60 dolgozatot író tanuló közé jutott Barbara, így február elején beküldhette - Tapolca lakáskörülményei és lakhatási problémáinak változásai 1945-1990 című - pályamunkáját a versenybizottság részére. A legeredményesebb 30 tanuló közé jutott Barbara történelemből is. Április 11-én lesz a szóbeli forduló, ami a pályamunka megvédése mellett XX. századi érettségi témakörök problémaközpontú megközelítéséből áll.

Gratulálok Barbara kimagasló eredményeihez, további sok sikert a döntőbeli megmérettetésekhez!
Riba Erzsébet osztályfőnök