Riba Erzsébet
Országos 13. helyezés a Kosáry-verseny döntőjében

Pintér Olivér Norbert sikere

2022. 04. 03

Gimnáziumunk diákja, Pintér Olivér Norbert 11. A osztályos tanuló április másodikán részt vett a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete által meghirdetett Kosáry-verseny döntőjében. Ebben a tanévben a versenyt 9., 10. és 11. évfolyam kategóriákban hirdették meg. Az első, iskolai fordulóban központi feladatsort kellett megoldani az adott évfolyam tanulmányaihoz kötődően. A második, regionális fordulóban ismét kompetencia-alapú központi feladatsor várt a diákokra, melyben már Rubicon-cikkekre és a Magyar Nemzeti Múzeum tárgyaira vonatkozó kérdésekre is válaszolni kellett.
A döntőbe jutott tanulók szóbeli megmérettetésen vettek részt. A 11. évfolyam Magyarország 1914-1920 közötti korszakra vonatkozóan oldott meg feladatokat (pl. vita, mémek készítése és értelmezése). Olivér sikeresen vette az akadályokat, melyhez szívből gratulálok, további sok sikert!
Riba Erzsébet szaktanár