Tarnóczai Géza
Lengyelország nem várhat!

2022. 10. 29

Október elején hirdette meg a bicskei Vajda János Technikum a Wacław Felczak Alapítvány támogatásával a Szabadságunk lapjai - Lengyelország nem várhat című országos vetélkedőjét. A kreatív, játékos, komplex versenyre háromfős csapatok jelentkezhettek, akik érdeklődést mutattak a történelem, földrajz, irodalom és művészet témakörében. Iskolánkat a Koronás Sasok elnevezésű csapat képviselte, melynek tagjai Balogh Alfonzina, Szőcze Botond Dominik és Szarvas Borbála 11.A osztályos tanulók voltak. Az első fordulóban részletes programtervet kellett kialakítani és ahhoz passzoló kedvcsinálót készíteni egy krakkói álomnaphoz, számos megkötést is figyelembe véve. A beküldött munkákat a szervező iskola tanárai és diákjai zsűrizték, ez alapján a Batsányis csapat a legjobb nyolcba került és a bicskei élő döntőben szerepelhetett 2022. október 28-án. A felkészüléshez való motivációt növelte a verseny vonzó díjazása is. A döntő folyamán előtérbe került a diákok kreativitása, vállalkozó szelleme, az újdonságokra való nyitottsága és a csapatmunka. Az ellenfelek Győrből, Barcsról, Kalocsáról, Jászberényből, Szegvárról és Budapestről érkeztek. A számtalan feladat megoldását követő összesítés után az eredményhirdetésen kiderült, hogy a Koronás Sasok III. helyezést értek el, és dobogós csapatként felkészítőjükkel lengyelországi jutalom-kiránduláson vehetnek részt novemberben.

Tarnóczai Géza felkészítő tanár