Tarnóczai Géza
Labdarúgás-történeti verseny döntőjében

2022. 11. 05

A Fülöp Márton Alapítvány idén hirdette meg első alkalommal a Fülöp Márton Labdarúgás-történeti Vetélkedőt a sportág és múltja iránt érdeklődő magyarországi középiskolás diákok számára. Az Alapítvány egyik fő célja a magyar labdarúgás történelmének ápolása, népszerűsítése, kiemelkedő szereplői emlékének megőrzése. A verseny a magyar labdarúgás-történet legsikeresebb, legnépszerűbb korszakainak felidézését tűzte ki céljául. A vetélkedőre kétfős csapatok jelentkezhettek. Iskolánkból Kötéljártó Áron József és Szabó Nimród 10. B osztályos tanulók döntöttek úgy, hogy Tarnóczai Géza felkészítése mellett megmérettetik magukat a versenyen. Az első internetes fordulóra október közepén került sor, és sikerült a továbbjutás. A Hajrá Tapolca! néven versenyző csapat az október végi második internetes fordulóban is eredményesen szerepelt és a legjobb 10 közé jutott. A verseny döntőjét 2022. november 15-én rendezik meg Budapesten.

Tarnóczai Géza felkészítő tanár