Tarnóczai Géza
Előkelő helyezés a Fülöp Márton Labdarúgás-történeti Vetélkedőn

2022. 11. 19

A Fülöp Márton Labdarúgás-történeti Vetélkedőn - amelyre több mint 100 csapat jelentkezett -iskolánkat Kötéljártó Áron József és Szabó Nimród 10. B osztályos tanulók képviselték, csapatuk a Hajrá Tapolca! nevet viselte, és két sikeres internetes forduló után jutottak a legjobb 10 közé. A verseny döntőjét 2022. november 15-én rendezték meg Budapesten, a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központban. Számos legendás korábbi válogatott labdarúgó, például Nyilasi Tibor és Détári Lajos is megjelent az eseményen, velük a felvezető műsor során az ismert műsorvezető, Gundel-Takács Gábor beszélgetett. A résztvevők a 2015 novemberében fiatalon elhunyt, korábbi 24-szeres válogatott kapusra, Fülöp Mártonra is emlékeztek ezzel a vetélkedővel. Az izgalmas döntő végén a Batsányis fiúk a 6. helyen végeztek, és többek között magyar mezt kaptak jutalmul, valamint tiszteletjegyet a Magyarország-Görögország válogatott összecsapásra, így a helyszínen szurkolhatnak a nemzeti tizenegynek, amelytől ezen a mérkőzésen búcsúzik a válogatottsági rekorder, Dzsudzsák Balázs.