Riba Erzsébet
Mi történt egykor?

A projektről gimnazisták szemével

2022. 11. 24

A Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa programhoz nyújtott be sikeres pályázatot Tapolcai Városszépítő Egyesület, melyhez kapcsolódtak a gimnázium diákjai. Kilencedik és tizedik évfolyamon tanulók segítségével készültek interjúk a diszeli, a nyugati és a keleti városrész öt-öt lakosával.
A Tapolcához 1977-ben csatolt diszeli településrész után a Dobó-laktanya, majd a Kazinczy tér múltjával, az ott élők egykori hétköznapjaival ismerkedtek meg diákjaink. Beszélgetések révén tapasztalhatták meg tanulóink az 1966-ban várossá váló település fejlődési irányait, korabeli arculatát, a tapolcai-érzés formálódását.
A programban részt vevő tanulóink: Bán Boglárka, Csák Regina Petra, Csom Liza Dominika, Huszti Anna, Ihász Kristóf, Paál Anna Terézia 9. A és Nagy Hiláriusz Lőrinc, Németh-Bende Szabolcs, Szabó Eszter Anna, Szigeti Barnabás Ernő 10. A osztályos tanulóink.
A projekt a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program támogatásával valósult meg.
Köszönet a beszélgetőtársak érdekes visszaemlékezéseiért, az egyesületi tagok segítőkészségéért, a diákok önkéntes munkájáért.
Kedves Gimnazisták! Itt áll mindenki előtt a példa, a lehetőség! Készítsen mindenki interjút szüleivel, nagyszüleivel településének, családjának egykori emlékeiről. Készüljön minél több emléktöredék, ami gazdagíthatja ismereteinket múltunkról! Kellemes beszélgetést Mindenkinek!