Ácsné Ravasz Éva
Utazás az emberi test világába

2023. 02. 16

A Batsányi János Gimnázium biológia érettségire készülő diákjaival maradandó élményben volt részünk a BODY WORLDS kiállításon. A diákok, már tanult ismereteiket mélyíthették el az emberi test szervrendszereinek valós anatómiai felépítéséről és működésének összefüggéseiről. Az olykor felkavaró élményt jelentő látványt a kíváncsiság, a téma iránti fogékonyság felülírta. A szervek tényleges méretben, a testben elfoglalt helyzetében való megfigyelése, egyes betegségek szervi következményeit is megmutatva, érthetővé tette az összefüggéseket.

A közép és emelt szintű érettségire készülő fiatalok őszinte rácsodálkozással és részletes érdeklődéssel fogadták be az élményeket. Lenyűgözőnek találták a biológia órákon látott ábrák és makettek után az "igazi szerveket" látni.

A nap második felében ellátogattunk a Szépművészeti Múzeumba, az El Greco kiállításra, ahol lélekemelő festményekben gyönyörködhettünk. Spirituális utazást tehettünk a festő életének állomásai között.

Köszönjük Varga Gábor tanár úr szervező munkáját!

Ácsné Ravasz Éva
szaktanár