Riba Erzsébet
Életképeink

Gloria Victis - 2023

2023. 10. 24

Gimnáziumunk csapata: Szabó Eszter Anna, Merse Benedek (11. A) és Szőcze Botond Dominik (12. A) osztályos tanulók a hosszú hétvégén újabb történelmi megmérettetésben vettek részt. A Rákóczi Szövetség által megszervezett Gloria Victis 2023 versenyen 31. helyezett lett csapatunk a középdöntőben, ahol eredetileg 187 indult. A siker érdekében a reformkor időszakából történelmi, művelődéstörténeti és irodalmi ismeretekkel egyaránt kellett rendelkezni.
A budapesti utazás lehetőséget adott arra is, hogy tanulóink megismerkedjenek a Nemzeti Múzeum állandó kiállításával, különös tekintettel a reformkorral.
A versenyszervezőknek köszönhetően szombat este a Nemzeti Színházban megtekinthettük Örkény István: Tóték című darabját a Beregszászi Illyés Gyula Nemzeti Színház művészeinek előadásában. Különleges élmény volt számunkra a színészek közvetlensége az előadás előtt, valamint az őrnagy szerepében Trill Zsolt és a postás Rácz József játéka. Vasárnap este pedig, a Műegyetemtől a Bem térig tartó fáklyás felvonulás után Honeybeast koncerten vehettünk részt.
Emellett a városnézés során átgyalogoltunk a Szabadság hídon és a Széchenyi Lánchídon, megtekintettük a Várnegyedet, valamint ellátogattunk a Centrál-kávéházba.
Az élménygazdag versenyt követően már újabb megmérettetésekre készülnek diákjaink, melyekhez sok sikert kívánok! Riba Erzsébet