Ácsné Ravasz Éva
A VÁRANDÓSSÁG ÉS AZ ÚJSZÜLÖTTKOR EGÉSZSÉGTANÁVAL ISMERKEDTÜNK A II. POTATHLON ORSZÁGOS VERSENYEN

2023. 10. 27

Országos, kétfordulós versenyen vettünk részt a Pécsi Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Iskolánkból két csapat is indult, mindkettő a döntőbe jutott.

A második forduló Pécsen zajlott. A kedves fogadtatás után állomásról állomásra haladtunk az egyetem épületében, ahol élménydús, változatos feladatokat kaptunk a hallgatóktól, akik meg is kínáltak bennünket egy- egy finomsággal. A megmérettetés után workshopokon is részt vehettünk. Megismerkedtünk az Anatómiai intézettel, érdekes fizikai kísérleteket láthattunk és betekintést kaptunk az igazságügyi orvostan szerepéről a bűnügyek megoldásában.

Az Epres Emma Enikő, Kovács Áron, Móró Tímea, Nagy Réka Napsugár, összeállítású csapat az induló 75 csapatból a 15. míg a Csabay Júlia, Schenek Gabriella, Szennyai Bernadett és Szi- Andor Fruzsina alkotta csapat a 16. helyen végzett. A diákok felkészítői Ácsné Ravasz Éva biológiatanár és Szabóné Takács Mária védőnő voltak.