Honvédelmi táborban jártunk

2023. 11. 14

A Szakmai Középiskolásokért Közhasznú Kulturális Egyesület „Ezerarcú Magyarország” címmel honvédelmi tábort szervezett 2023. november 10. és 12. között Nagykőrösön, melyre az ország számos városából érkeztek középiskolás diákok, például Kazincbarcikáról, Nyíregyházáról, Pécsről, Győrből és Budapestről. Iskolánkat Balogh Alfonzina (12.A), Szőcze Botond Dominik (12.A) és Markos Ármin (11.B) tanulók képviselték, akiket Tarnóczai Géza tanár úr kísért el az eseményre. A fiúk katonai pályára készülnek, ezért számukra különösen sok érdekességet tartogatott ez a néhány nap. Többet megtudhattak a missziós katonák életéről, a katonai jelképekről, és a lövészetet is kipróbálhatták. A programban szerepelt az Arany János Múzeum meglátogatása, városismereti feladatlap kitöltése és első világháborús projektfeladat megoldása is. A tapolcai diákok megismerkedhettek és összebarátkozhattak tőlünk távol tanuló kortársaikkal, és élménygazdag hétvége részesei lehettek.