Ácsné Ravasz Éva
A Cselling természetismereti verseny

2023. 11. 15

November 15-én délután 8 csapat részvételével élményekben gazdag verseny zajlott a Batsányi Gimnáziumban. A három fős csapatok a környék általános iskoláiból érkeztek, hogy összemérjék tudásukat, képességeiket. Idén az 1630-ban, ezen a napon elhunyt Johannes Keplerre emlékeztünk és a bolygók mozgásával ismerkedhettek a diákok bemutatók, kisfilmek, modellezés keretében. Tudománytörténeti rejtvényt oldottak meg, modellezés és egy applikáció segítségével a bolygók mozgását fejthették meg, makettet készítettek a bolygók valós helyzetének és méreteinek szemléltetésére, valamint egy Kahoot feladatsorral birkóztak meg a Naprendszerről.
A jó hangulatban telt megmérettetésen Harmadik helyezést szerzett a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola Székhelyintézményének csapata: Körmendi Tiara, Starcsevics Liliána és Szabó Anna. Második helyen végzett a Tatay Sándor Általános Iskola csapata: Kovács Flóra, Orbán Botond és Wallovics Lilla. A győzelmet a Művészetek Völgye Általános Iskola versenyzői szerezték meg: Berki Balázs Benedek, Csillag Levente és Kovács Ron Filip.
Köszönjük valamennyi résztvevő lelkes, kitartó munkáját és gratulálunk a dobogósoknak!