Tarnóczai Géza
Batsányisok az országos labdarúgás-történeti vetélkedő döntőjében

2023. 11. 29

Idén rendezték meg második alkalommal a Fülöp Márton emlékére kiírt labdarúgás-történeti vetélkedőt, melyre az ország szinte minden tájékáról neveztek csapatok. A Batsányi János Gimnáziumot két csapat képviselte 2023. november 28-án, a budapesti Groupama Arénában megrendezett országos döntőben.
A verseny idei témája a Ferencvárosi Torna Club története volt. Két online fordulót követően a legjobbak jutottak a keddi fináléba. A rendezvényt a klub több korábbi, legendás játékosa megtisztelte jelenlétével, például Rákosi Gyula, Nyilasi Tibor és Lipcsei Péter. A játékot a televízióból jól ismert Gundel-Takács Gábor vezette, aki profizmusával gördülékennyé tette a lebonyolítást. Az impozáns helyszín is hozzájárult ahhoz, hogy a résztvevők számára emlékezetes maradjon ez a nap. Iskolánk Hajrá Tapolca! (Kötéljártó Áron József és Szabó Nimród, 11.B) 6. helyezést ért el, míg a Tapolcai zöld-fehérek (Major Bálint Levente és Juhász Gábor, 11. B) elnevezésű csapata 9. lett. A díjakat Hajnal Tamás, a Ferencváros sportigazgatója, valamint Fülöp Ferenc, a Fülöp Márton Alapítvány egyik életre hívója adta át. A versenyzők labdarúgással kapcsolatos könyveket, FTC-relikviákat és Fradi-mezt kaptak jutalmul, valamint belépőt a csapat idei utolsó bajnoki mérkőzésére, amelyen a ZTE lesz az ellenfél.
A versenyt követően lehetőségünk nyílt megtekinteni a Fradi Múzeumot, sőt a kispadon és a pálya szélén is fényképeket készíthettünk. Legalább ekkora élményt jelentett a döntőn megjelenő ismert emberek közvetlensége és barátságos viselkedése.
Tarnóczai Géza felkészítő tanár